2019 DGS Başvuru ve Sınav Tarihleri Ne Zaman

2019 DGS Başvuru ve Sınav Tarihleri Ne Zaman

2019 DGS Başvuru ve Sınav Tarihleri Ne Zaman. 2019 DGS Başvuruları ne zaman, DGS Başvurusu nasıl yapılır ilgili yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. 2019 Güncel DGS konuları ve soru dağılımına da ulaşabilir, DGS çıkmış soruların çözümlerini pdf olarak indirebilirsiniz.

2019 DGS BAŞVURU VE SINAV TAVİMİ

2019 DGS sınav tarh açıklandı! 2019 DGS sınavı ne zaman olacak? Sınav takvimi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkez tarafından yayımlandı. DGS için geri sayım başladı. Üniversite eğitimine devam etmek isteyenlerin yakından ilgilendiren Dikey Geçiş Sınavının yeni yılda düzenleneceği tarih belli oldu.

2019 Güncel DGS Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre 2019 DGS sınavı 30 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek ve sonuçlar 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

DGS SINAV BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2019 DGS sınav başvuruları 26 Nisan ve 8 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

DGS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN

Bu tarih aralığında başvuramayan üniversite öğrencileri 21 Mayıs tarihinde geç başvuru yapabilecek.

DİKEY GEÇİŞ SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara yönelik sayısal ve sözel bölümlerden oluşan bir yetenek testi uygulanacak ve toplamda 120 sorudan oluşacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesi amaçlanmaktadır. Buna göre ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları farklı alanlardan gelen yüksek öğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır. Sınav saat 10.15’de başlayacak ve süresi 150 dakika olacaktır.

DGS ÇIKMIŞ SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ İÇİN TIKLA