Bakırköy Matematik Özel Ders – Bakırköy Özel Ders Verenler

Bakırköy Matematik Özel Ders – Bakırköy Özel Ders Verenler

Bakırköy Geometri Özel Ders, Bakırköy Matematik Özel Ders, Bakırköy Özel Ders, Matematik Özel Ders Bakırköy, Özel Ders Bakırköy, Bakırköy, Bakırköy LGS Matematik Özel Ders, Bakırköy YKS Matematik Özel Ders, Bakırköy Özel Matematik Dersi

Neden Bakırköy Matematik Özel Ders ?

Sebebi çok basit; matematiği iyi olmayan bir öğrenci ülkemizde hiçbir sınavdan başarılı olamaz.

Ortaokulda LGS matematik en yüksek katsayıya sahip. Lise YKS-TYT sınavları, matematik hem Sayısal puan türünde,hem Eşit Ağırlık puan türünde öğrenciler için en önemli ders ve en yüksek katsayıya sahiptir.

Çocuğunuz liseyi bitirdi, üniversiteyi kazandı. Matematik tekrar üniversiteyi bitirdikten sonra karşısına çıkıyor. Memur ya da öğretmen olmak istiyorsa KPSS’ den iyi bir puan alması gerekir. KPSS’de yine temel matematik her öğrencinin karşısına çıkıyor.

Öğrenci üniversiteyi bitirdi, yüksek lisans yapmak istiyorsa, ALES Sınavında yine karşısına SAYISAL kısımda bütün soruları matematik olan sorular çıkıyor.

Önlisans bitirdi,yani iki yıllık meslek yüksekokulu bitirdi, ancak öğrenci 4 yıllığa yani lisansa tamamlamak istiyorsa, bu sefer yine karşısına DGS SAYISAL kısmı tamamen matematik olan sorular çıkıyor.

Kısacası sözel ve yabancı dil bölümleri dışında bir öğrenci Türkiye’de matematik olmadan BAŞARILI olamaz. Hatta onlar bile zor olur.

Bir sınav değil iki sınav değil, hemen hemen bütün sınavlarda en ağırlıklı ve fazla puan getiren kısım matematiktir. Matematik olmadan bilim eksiktir.

Dolayısıyla LGS, YKS, TYT, DGS, KPSS, ALES, YÖS gibi bütün sınavların bel kemiği matematikte eksik olmak, bütün bu sınavları kabusa çevirir.

Bizim en çok istediğimiz ortaokul kısmında öğrencinin bu sorununu çözmüş olmasıdır. Bu konuda da en büyük sorumluluk ebeveynlerindedir. Ne kadar geç öğrencinin bu sorununu çözmesine kalkışmışlarsa, o kadar ebeveynler olarak onların da sorumluluğu vardır.

En uygun ve en mükemmel verim alınan yıllar tabii ki en erken yıllardır.

Matematiğin daha en temelden öğretildiği ortaokul yılları. Bu konuda da erken kalkan yol alır.

Ama hiçbir zaman da geç değildir. 

Ya şimdi ya da hiçbir zaman.

Bakırköy Matematik ve Geometri Özel Dersin Faydaları

Bakırköy Özel matematik dersinin en temel faydası olarak öğrenciyi kalabalık sınıf ortamından kurtarması ve kişiye özel eğitim sağlaması bakımından öğrenmede verimliliği artırmasıdır. Kalabalık sınıf ortamında öğretmen genele hitap etmesini beklediği eğitim metotlarını uygular. Bu sistemin sonucu öğrenme farklılığı olan öğrenciler yavaş yavaş matematik ve geometriden kopmaya başlarlar. Birçok öğrencide aslında sorun öğrencinin matematik ve geometrideki yetersizliği olmayabilir, asıl sorun öğrenme algılarının farklılığı ve buna hitap eden bir öğretim görmemesi olabilir.

Zamanında müdahele edilmeyen böyle bir durum sonucu öğrenci kısa bir zaman içinde matematiğe karşı yapamıyorum ve anlayamıyorum algısı geliştirebilir. Matematik ve geometri eğitiminde öğrencinin yapabildiğini gördüğü ölçüde artmaktadır. Bir yapamama problemine hemen müdahale edilmeli ve bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Bunu sağlamada en hızlı ve etkili yol matematik özel dersi almaktır.

Matematik derslerinde sorunlar özellikle matematiksel temelin atıldığı 6., 7. , 8. ve 9. sınıf seviyelerinde karşılaşıldığında birkaç matematik ve geometri özel ders takviyesi ile giderilebilir.Bu sayede öğrencinin sınıftaki matematik öğretiminden kopmamasını sağlanmış olur.

Özel Dersi Nasıl Veriyoruz?

Bakırköy matematik özel derste öğrencimiz ile birebir görüşüyoruz. İlk derslerde seviyesinin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Hangi sınıfta ise , veya hangi sınava hazırlanıyorsa, ona göre ve ona özel bir program hazırlıyoruz. Öğrenci ve ailesi ile birlikte. Öğrenciyi bu işe katıyoruz, çünkü bu işin asıl öznesi onlardır. Ailesini katıyoruz, çünkü onların da çocuğun evde ne yapıp yapmadığını gözlemlemesi gerekir. Bizler zaten sürekli takip ediyoruz. Programımızda öğrencinin uyabileceği bir program yapmaya özen gösteriyoruz. Daha sonra zamanla eksikliklerini giderip,yavaş yavaş öğrencinin kendi başına soru çözebileceği kıvama getiryoruz. Eğer eksiklikleri ciddi anlamda çok değilse, daha erken hissedilir bir başarı yükselmesi oluyor.Derslerde konuların mantığını kavratmaya çalışıyoruz.  Klasik tabiri ile ezberletmiyoruz, öğretiyoruz. Ayrıca verimli ve tek başına çalışabilmeyi de öğreterek sadece balık vermeyi değil, balık tutmayı da öğretmeye çalışıyoruz. Bir öğrencide olmasını istediğimiz ve yapmaya çalıştığımız en önemli şey de bu. Ona kendi başına nasıl çalışabileceğini öğretmek.  

Öğrencinin evde çalışma alışkanlığı yoksa eğitim-öğretim hayatı boyunca sıkıntı çeker. Bu tür öğrencilere öğrenmeyi ve çalışmayı sevdirerek ders başına oturma alışkanlığı veriyoruz…

Bakırköy Matematik Özel Ders – Bakırköy Özel Ders Verenler” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.