BAHÇELİEVLER MATEMATİK ÖZEL DERS – Bahçelievler Özel Ders

BAHÇELİEVLER MATEMATİK ÖZEL DERS  – Bahçelievler Özel Ders

BAHÇELİEVLER MATEMATİK ÖZEL DERS, BAHÇELİEVLER ÖZEL DERS, MATEMATİK ÖZEL DERS BAHÇELİEVLER, ÖZEL DERS BAHÇELİEVLER, BAHÇELİEVLER, BAHÇELİEVLER TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS, BAHÇELİEVLER YGS LYS MATEMATİK ÖZEL DERS

matematik-ozel-ders-bahcelievler

Birebir Özel Ders Almak

Özel Ders Ne Demek?

Özel ders, branşında uzman bir eğitimci ile öğrencinin birebir çalışmasıdır. Eğitimcinin, öğrencisine odaklanabilmesinin, öğrencinin hangi konularda eksik olduğunu görmesinin ve öğrencinin hangi tür konuları anlamakta zorlandığını anlayabilmesinin en kolay olduğu çalışma türü olduğundan en faydalı ve en verimli çalışma şeklidir. İhtiyaç duyulan her konuda birebir özel dersverilebilir/alınabilir.
Bir çok aile çocuğuna birebir özel ders aldırdığında olayın bittiğini sanır. Aile üzerinde ki genel kanı, üzerlerine düşen görevin yapıldığıdır; ancak durum tam olarak böyle değildir. Özel derste en önemli konu doğru öğretmenin bulunmasıdır. Doğru öğretmen, çocukla uyum sağlayabilen, anlattığı konuları öğrencisinin algılamasını sağlayabilen öğretmendir. Bir uzman öğretici en iyi üniversitelerde okumuş, yüksek kariyerlere sahip olabilir. Önemli olan anlatabilme sanatıdır yani enformasyon yeteneği. Ama tüm bunlara rağmen çocuğun yeterli bilinç düzeyinin oluşması için gerekli sürenin öğretmene verilmesi gereklidir. Bu süre yaklaşık 8 aydır. 

Özel Dersin Amacı Nedir? 

Özel dersin bir çok amacı olabilir. Yaygın olarak, girilecek bir sınavdan yüksek puan almak için birebir özel ders alınır. Ülke ve çağın şartlarında öğrencinin hayatı sınav olduğu için bu ihtiyaçla sık sık karşılaşılır. TEOGYGSLYS, bütünleme sınavları, not yükseltme sınavları… bu liste bitmez. Bu sınavların bir çoğunun ölçme ve değerlendirmesi rekabet mantığı ile yapıldığı için birebir özel ders almak, bir öğrenci için ciddi bir avantaj haline gelmektedir.

Birebir özel ders neden gereklidir? 

Bu soruya öğrencilerin hepsi için “hayır” cevabını vermek mümkün değil. Maalesef ülkemiz eğitim standartları oldukça düşük. Bir çok saygın sitede yüz bin uzman öğretici açığının olduğu beyan edilmektedir. Bu miktarda bir açığın hemen kapatılması mevcut şartlarda pek mümkün değil. Bu durum da, bir öğretmene gereğinden çok daha fazla öğrenci düşmesi demek, yani öğrenciye gereken ilginin verilememesi demektir. Dershaneler de, maalesef bir alternatif ya da bir yardımcı olmaktan uzak. Bir kaç büyük kurumlaşmış dershane dışında hemen hepsi ekonomik geliri amacının odağına yerleştirdiği için çok düşük bir kalite ile eğitim vermektedir. Kaldı ki modern eğitim, her öğrencinin farklı farklı zeka yapılarına sahip olduğunu ve öğrencileri sınıflandırma ve gruplandırmanın yanlış olduğunu savunmaktadır. Örneğin trigonometri konusunu, klasik yöntemlerle anlatıldığı zaman anlayamayan bir öğrenci birebir özel ders alarak konuya tamamen hakim olabilmekte ve sınavlarından çok yüksek notlar alabilmektedir. Benzeri örnekler artırılabilir. Özetle Bahçelievler birebir özel ders almak, her öğrenci için olmasa da bir çok öğrenci için şarttır.

BAHÇELİEVLER MATEMATİK ÖZEL DERS – Bahçelievler Özel Ders” için bir yorum

 • 3 Aralık 2016 tarihinde, saat 21:15
  Permalink

  Başarının %99 ter, yüzde %1 yetenektir.
  Amacınızı unutmayın!
  Başarı size gelmez.
  Başarı istiyorsan onu çekip almalısın
  #ygs lys öğrencisi deneme sonuçları istediği gibi gelmediğinde üzülse de yolunu şaşırmayan,
  yüksek geldiğinde ise şımarmayan öğrencidir.??

Yorumlar kapatıldı.