TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL

TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL

Tercih

Ettiğin

Okul

Geleceğindir

teog-matematik-ozel-ders

 

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) Sınavı öğrencilerimizin gelecekleri açısından en önemli sınavdır dersek pekte yanlış olmaz.

Atalarımızın “Ağaç yaşken eğilir.” sözünden de anlaşılacağı üzere çocuklarımızın eğitimine ne kadar erken başlarsak ileride hayatta başarılı olmaları da o kadar erken olacaktır.

Bunun için çocuklarımızın eğitimine bırakın ortaokulu daha ilkokuldan destek vermemiz gerçeği asla gözardı edilmemelidir.

Matematik soruları TEOGYGS ve LYS başta olmak üzere tüm sınavlarda en çok dikkat etmeniz gereken sorulardır, matematik sorularını çözerken zaman en önemli faktördür, işlemleri olabildiğince kısa yoldan ve hızlıca çözmeniz gerekmektedir. Bu yüzden genelde en çok zorlayan bölüm Matematik bölümü oluyor.

Her ne kadar matematik sorularını çözmek bazı öğrencilerimiz için çok zor gelse de uygun çalışma programıyla ve kaynaklarla başarıya kolayca ulaşabilirsiniz. TEOG da çıkan matematik soruları aşırı bilgiye dayalı olmadığı için temel matematik bilgisiyle bile rahatlıkla çözebileceğiniz sorular oluyor.

TEOG sınavlarında en büyük problem soru tiplerinden kaynaklanıyor, daha önce hiç görmediğiniz soru tipleri çıkıyor, bu yüzden soruyu çözmekte zorlanılıyor. Soru tipleri için yapmanız gereken şey basit, her türlü yayının denemelerini çözün, bu sayede çıkabilecek tüm soru tiplerini öğrenmiş olacaksınız.

 

TEOG NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR?

Çünkü öğrencimizin TEOG sınavında başarılı olması demek iyi bir lise okuması anlamına gelecektir. Bu da öğrencinin geleceği açısından çok önemli bir faktördür.

Tabi TEOG sınavı denince aklımıza direk TEOG MATEMATİK gelmesi çok normaldir.

Öğrencilerimizin geneli diğer dersleri rahatlıkla yapabilirken iş matematiğe gelince değişmektedir.

Matematik öncelikle iyi bir temel gerektirmektedir.

Ve de “Matematiği sevmeyen bir kişinin de matematikte başarılı olması neredeyse imkansız olmaktadır.”

TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS Öğrenciye Ne Kazandırır?

Eğer işinde uzman ve mesleğine aşık bir öğretmenden özel ders alıyorsanız

  •  TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS çok zevkli bir hal alacağından öğrencinizin matematiği sevme olasılığı yüksek olacaktır.
  • Öğrenci matematiği sever
  • Temeli zayıfsa sağlamlaştırır
  • Yeni ve kısa ipuçları öğrenir, bu da matematiği gözünde küçültür ve çözmesi kolaylaşır.
  • Çözmediği sorularda destek alabilir
  • Her konuyu rahatlıkla sorabilir ve öğrenebilir
  • Öğretmeni seven o dersi de sever mantığıyla öğrenci matematiği rahatlıkla sever.
  • Sınıfta soramadığı ya da çekindiği şeyleri özel ders öğretmenine rahatlıkla sorabilir

Özel Ders Almanın bu ve benzeri bir çok faydası olacaktır.

Özel ders her öğrenci için gereklidir. Dersi yapamayan ya da anlamayan öğrenci özel ders alır mantığı kesinlikle yanlıştır.

Sadece başta da dediğim gibi işini seven ve alanında uzman olan bir öğretmenden özel ders almalısınız.

ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ SEÇİMİNDE NEYE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Matematik Geometri sınavında TEOG için alacağınız puan sizin gelecekte yaşam biçiminizi belirleyecektir. Bu kadar önemli bir sınava hazırlanırken zamanınızı ve enerjinizi en etkin ve isabetli kullanmanız ve TEOG Matematik Özel Dersi Veren öğretmen seçiminizi oldukça dikkatli yapmak zorundasınız. Matematik Özel Ders öğretmeninin TEOG sınavına hazırlanan bir öğrencinin bütün beklentilerini karşılayacak bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu amaçla ortaokul müfredatını ve geçmiş yıllardaki sınav sorularını büyük bir titizlikle, en güzel alternatifleri ile analiz etmiş olmalıdır.

Yorum gücü ve öğreticiliği yüksek Matematik Geometri sorularını ön plana çıkararak en güncel soruları hazırlamalıdır. Matematik Geometri sorularını hazırlarken ve tasarlarken, soruların konu dağılımına, zorluk derecesine, sorulma sıklığına, müfredata uygunluğuna ve özgün olmasına dikkat etmelidir. Matematik Özel Ders öğretmeni soruları çözerken yöntemine dikkat etmelidir. Matematik Geometri sorularını çözerken öğrencilerin en çok sevdiği ve anladığı yöntemleri kullanmalıdır. Öğrenciler akılda tutmaları için pratik bilgiler vermelidir. Ayrıca soru çözümlerini kısa tutmayıp tatmin edici bir biçimde, etraflıca açıklamalıdır. Bundan dolayı dersten sonra çözülen tüm soruların çözümlerini mutlaka tekrar incelemelisiniz.

Aynı zamanda defterdeki bütün soruları tekrar anlayarak çözdüğünüzde üniversite sınavında çıkabilecek bütün YGS-LYS Matematik Geometri sorularını rahatlıkla çözebilecek seviyeye ulaşmış olduğunuzu göreceksiniz.

Öğrencinin niçin Matematik Geometri derslerini çalıştığını bilmesi gerekir. Amaçsız çalışma olmaz. Amaçsız yapılan çalışmalarda dikkat yoktur. Amaç yapılan işin neden yapıldığını belirler. Yapıldığı işin amacını bilmek, öğrencinin bu işi benimseyip ona sahip çıkmasına işin kendisini motive etmesine yardımcı olur.

Başarı istedikten sonra asla zor değildir…

www.istanbulmatematik.net

Eğitimci 

Hanifi Hoca

 

TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL” için 3 yorum

Yorumlar kapatıldı.