BEYLİKDÜZÜ MATEMATİK ÖZEL DERS – BEYLİKDÜZÜ ÖZEL DERS

BEYLİKDÜZÜ MATEMATİK ÖZEL DERS – BEYLİKDÜZÜ ÖZEL DERS

BEYLİKDÜZÜ MATEMATİK ÖZEL DERS, BEYLİKDÜZÜ ÖZEL DERS, MATEMATİK ÖZEL DERS BEYLİKDÜZÜ, ÖZEL DERS BEYLİKDÜZÜ, BEYLİKDÜZÜ, BEYLİKDÜZÜ TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS, BEYLİKDÜZÜ YGS LYS MATEMATİK ÖZEL DERS, BEYLİKDÜZÜ ÖZEL MATEMATİK DERSİ

beylikduzu-ygs-matematik-ozel-ders

Özel Ders Nedir?

Özel ders kişiden kişie değişebilen bir kavramdır. öğrenciler sınıf içinde yeterince performans sergileyemeyebilir ve bu nedenle özel derse ihtiyaç duyabilir.Bazen de sınıfta öğrendiğinden daha fazlasını öğrenmek ister ve üstüne bir şeyler eklemek ister özel ders kaçınılmaz olur. Bazen pratik yapma ve kendini geliştirme konusunda destek ister ve bazen de ilk defa başka alanlara eğilmek ister özel derse ihtiyaç duyar. Beylikdüzü Matematik Özel ders öğrencinin ihtiyacına tam anlamıyla cevap veren öğretmenin bire birde tam performans sağlanması adına yaptığı pozitif bilgi aktarımıdır.

Neden Özel Ders?

Beylikdüzü Özel ders sadece zayıf öğrencinin alması gerekli ve yeterli bir bilgi değildir. Her seviye ve kapasitedeki öğrencinin özel ders alması gerekir. neden derseniz öğrenci bir saat özel derste sınıfta 5-6 saatte aldığını çok rahat alabilir. bu nedenler 1 saat özel ders 5-6 saat sınıf dersine bedeldir. Beylikdüzü Özel Ders Öğretmeni, öğrenci ile beraber olduğunda onunla empati kurup, hangi tür çalışma metodu uygulanacağını ve neye ihtiyacı olduğunu net görür ve anında dönür sağlayarak eksiklerini çabucak telafi eder. Bununla da kalmaz gerekli olmayan ve öğrencinin bildiği konuları eksik olduğu yerlerden ele alıp veya sadece tekrar ve pratik yaptırarak, sorun tespit ettiği noktalara yoğunlaşabilir. Beylikdüzü Özel dersin öğrenciye sağladığı pek çok fayda vardır ki bunlar yadsınamaz.

Özel Dersin Ne Gibi Olumlu Sonuçları Vardır?

Özel ders; öğrencinin sistemli çalışmasını ve sorumluluk duygusunun oluşmasını sağlar. başarma duygusu sayesinde kendine güvenip, rahat biçimde soru sorabilme fırsatı yakalamış olur. Bire bir derslerde öğrenci anlatılan konuya doğrudan öğrenme amaçlı koşullanmış olacaktır. Bu sayede hem gösterilen ilginin artması hem de buna bağlı olarak öğrencinin yapabildiğini görüyor olması ile birlikte, başarısızlık hissiyatı yerini öz güvene bırakarak ilgi ve isteği her geçen daha da artacaktır.

Özel Dersi Nasıl Veriyoruz?

Matematik özel derste öğrencimiz ile birebir görüşüyoruz. İlk derslerde seviyesinin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.Hangi sınıfta ise , veya hangi sınava hazırlanıyorsa, ona göre ve ona özel bir program hazırlıyoruz. Öğrenci ve ailesi ile birlikte. Öğrenciyi bu işe katıyoruz, çünkü bu işin asıl öznesi onlardır. Ailesini katıyoruz, çünkü onların da çocuğun evde ne yapıp yapmadığını gözlemlemesi gerekir. Bizler zaten sürekli takip ediyoruz. Programımızda öğrencinin uyabileceği bir program yapmaya özen gösteriyoruz.Daha sonra zamanla eksikliklerini giderip,yavaş yavaş öğrencinin kendi başına soru çözebileceği kıvama getiryoruz. Eğer eksiklikleri ciddi anlamda çok değilse, daha erken hissedilir bir başarı yükselmesi oluyor.Derslerde konuların mantığını kavratmaya çalışıyoruz.  Klasik tabiri ile ezberletmiyoruz, öğretiyoruz. Ayrıca verimli ve tek başına çalışabilmeyi de öğreterek sadece balık vermeyi değil, balık tutmayı da öğretmeye çalışıyoruz. Bir öğrencide olmasını istediğimiz ve yapmaya çalıştığımız en önemli şey de bu. Ona kendi başına nasıl çalışabileceğini öğretmek.  Öğrencinin evde çalışma alışkanlığı yoksa eğitim-öğretim hayatı boyunca sıkıntı çeker. Bu tür öğrencilere öğrenmeyi ve çalışmayı sevdirerek ders başına oturma alışkanlığı veriyoruz.

 

istanbulda-matematik-ozel-dersleri-veren-ogretmen

BEYLİKDÜZÜ MATEMATİK ÖZEL DERS – BEYLİKDÜZÜ ÖZEL DERS” için 4 yorum

 • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 15:19
  Permalink

  Gayet güzel ve faydalı bir site hazırlamışsınız. Meslektaş olarak tebrik etmek isterim

  http://buyukcekmeceozelders.tk

 • 26 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:14
  Permalink

  Hanifi hoca gerçek ve kaliteli bir eğitimci. Matematiği sevmek istiyorum diyorsan kesinlikle doğru yerdesiniz. Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Hocam iyi ki varsınız

 • 16 Kasım 2016 tarihinde, saat 19:17
  Permalink

  İmkânın ve zamanın varken ders çalışıyorsan kazanırsın..
  İsteğin azaldığında da isteğin yokken de ders yapmaya çalışıyorsan yine kazanırsın.

Yorumlar kapatıldı.