OKULLARIN AÇILMASIYLA MATEMATİK DERSLERİ BAŞLADI

MATEMATİK ÖZEL DERS VERENLER – ÖZEL DERS VERENLER

MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL 

matematik-ozel-dersi-verenler

Kısacık bir yaz tatili oldu eminiz ki. Ne de olsa tatil bu, hiç bitmesin ister insan.

Fakat Eylül geldi çattı, ziller çalmaya başladı artık, yani bildiğiniz “winter is coming”!

Artık Teog mu dersiniz Ygs, Lys, yazılılar…

Biri bitse sırada diğerleri bekler.

Neredeyse 2 yıldır buradan matematiğin gülen yüzünü, keyif veren ve farkına vardıkça iyi hissettiren halini sizlerle paylaşmaya çalıştık elimizden geldiğince.

Çünkü MATEMATİK BİR AŞKTIR.

Matematiğin aslında ne kadar eğlenceli olduğunu görün istiyoruz.. Aslında anladıkça, parçalar yerine oturdukça, tekrar düşünme alışkanlığını kazandıkça nasıl keyif verdiğini bilin istiyoruz.

Bizler hali hazırda işini severek yapan öğretmenler olarak, sizler hep yanımızda oldunuz. Taleplerinizle, sorularınızla, desteğinizle daha da keyifli hale geldi bu uğraşımız.

Derslerimizde matematiğin aslında sınav sonuçlarından ibaret olmadığını anlatıp durduk hep. “Günlük hayatta nerede kullanacağımızı” değil, zaten matematikle hep iç içe olduğumuzu göstermeyi hedefledik.

Şimdi okulların açılması ile beraber talepleriniz doğrultusunda, tüm heyecan ve birikimlerimizle bizler de başladık derslerimize.

Birebir ve ya grup olarak,derslerimize dahil olmak isterseniz eğer;

0544 328 37 70  numaradan bizlere ulaşabilirsiniz

Özel Dersi Nasıl Veriyoruz?

Matematik özel derste öğrencimiz ile birebir görüşüyoruz. İlk derslerde seviyesinin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.Hangi sınıfta ise , veya hangi sınava hazırlanıyorsa, ona göre ve ona özel bir program hazırlıyoruz. Öğrenci ve ailesi ile birlikte. Öğrenciyi bu işe katıyoruz, çünkü bu işin asıl öznesi onlardır. Ailesini katıyoruz, çünkü onların da çocuğun evde ne yapıp yapmadığını gözlemlemesi gerekir. Bizler zaten sürekli takip ediyoruz. Programımızda öğrencinin uyabileceği bir program yapmaya özen gösteriyoruz.Daha sonra zamanla eksikliklerini giderip,yavaş yavaş öğrencinin kendi başına soru çözebileceği kıvama getiryoruz. Eğer eksiklikleri ciddi anlamda çok değilse, daha erken hissedilir bir başarı yükselmesi oluyor.Derslerde konuların mantığını kavratmaya çalışıyoruz.  Klasik tabiri ile ezberletmiyoruz, öğretiyoruz. Ayrıca verimli ve tek başına çalışabilmeyi de öğreterek sadece balık vermeyi değil, balık tutmayı da öğretmeye çalışıyoruz. Bir öğrencide olmasını istediğimiz ve yapmaya çalıştığımız en önemli şey de bu. Ona kendi başına nasıl çalışabileceğini öğretmek.  Öğrencinin evde çalışma alışkanlığı yoksa eğitim-öğretim hayatı boyunca sıkıntı çeker. Bu tür öğrencilere öğrenmeyi ve çalışmayı sevdirerek ders başına oturma alışkanlığı veriyoruz.

Başarı dolu ve keyifli bir eğitim öğretim yılı olması dileği ile

Hanifi TÜRKAN

Matematik Öğretmeni