ESENKENT MATEMATİK ÖZEL DERS – Özel Ders Almanın Yararları

ESENKENT MATEMATİK ÖZEL DERS – ESENKENT ÖZEL DERS

ESENKENT MATEMATİK ÖZEL DERS, ESENKENT ÖZEL DERS, MATEMATİK ÖZEL DERS ESENKENT, ÖZEL DERS ESENKENT, ESENKENT, ESENKENT TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS, ESENKENT YGS LYS MATEMATİK ÖZEL DERS, ESENKENT ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Özel Ders Almanın Yararları

Günümüzde binlerce öğrenci okuluna ek olarak katkıda bulunabilecek bir ders görme alanı arar. Bu yüzden de birçok kişi dershaneleri ya da etüt merkezlerini tercih eder. Ancak dershaneler ve etüt merkezleri de okullar gibi kalabalık sınıflardan oluştuğundan öğrenciler dikkatini tam olarak veremeyebilir. Dershanede çalışan öğretmenlerde öğrenciler ile tek tek ilgilenemeyeceğinden kişi tam olarak verim alamaz. Ancak Esenkent Matematik Özel Ders almanın öğrenciye çok fazla katkısı vardır.

ders-evim-oezel-ders-1

 

Her ne kadar günümüzde özel ders fiyatları biraz fazla gibi görünse de öğrencilerin aldığı verim çok daha fazladır. Esenkent Özel ders almanın en büyük ayrıcalığı tek bir kişiye odaklı ders anlatımıdır. Burada bir öğretmen sadece bir öğrenciye ders anlattığından onun düzeyine göre başlar ve ilerler. Onun anlayacağı şekilde konulara değinir ve kişinin o konuyu en iyi şekilde anlayabilmesini sağlar. Konu eksiklerini tam anlamıyla kapattırır ve kısa sürede konuları daha iyi yapabilmesine olanak sağlar. Sınav öncesi çalışmalarında yardımcı olur ve okulda anlayamadığı konuyu daha iyi anlar.

Bu sayede temelini daha iyi güçlendirir ve notlarını da arttırır. Günümüzde yapılan araştırmalara göre uzun bir süre boyunca bir derste bir türlü başarılı olmayan birçok çocuğun özel ders ile o dersteki problemleri atlattığı görülmektedir. Aynı zamanda özel ders alınan konuların akılda daha kalıcı olduğu ve kişinin o konularda daha pratikleştiği de bilinmektedir. MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSLERİN, dershane ve etüt merkezlerine göre çok daha iyi bir hazırlanma yöntemi olduğu ise birçok uzman tarafından kabul edilmektedir.

Özel Dersi Nasıl Veriyoruz?

Matematik özel derste öğrencimiz ile birebir görüşüyoruz. İlk derslerde seviyesinin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz.Hangi sınıfta ise , veya hangi sınava hazırlanıyorsa, ona göre ve ona özel bir program hazırlıyoruz. Öğrenci ve ailesi ile birlikte. Öğrenciyi bu işe katıyoruz, çünkü bu işin asıl öznesi onlardır. Ailesini katıyoruz, çünkü onların da çocuğun evde ne yapıp yapmadığını gözlemlemesi gerekir. Bizler zaten sürekli takip ediyoruz. Programımızda öğrencinin uyabileceği bir program yapmaya özen gösteriyoruz.Daha sonra zamanla eksikliklerini giderip,yavaş yavaş öğrencinin kendi başına soru çözebileceği kıvama getiryoruz.

Eğer eksiklikleri ciddi anlamda çok değilse, daha erken hissedilir bir başarı yükselmesi oluyor.Derslerde konuların mantığını kavratmaya çalışıyoruz.  Klasik tabiri ile ezberletmiyoruz, öğretiyoruz. Ayrıca verimli ve tek başına çalışabilmeyi de öğreterek sadece balık vermeyi değil, balık tutmayı da öğretmeye çalışıyoruz. Bir öğrencide olmasını istediğimiz ve yapmaya çalıştığımız en önemli şey de bu. Ona kendi başına nasıl çalışabileceğini öğretmek.  Öğrencinin evde çalışma alışkanlığı yoksa eğitim-öğretim hayatı boyunca sıkıntı çeker. Bu tür öğrencilere öğrenmeyi ve çalışmayı sevdirerek ders başına oturma alışkanlığı veriyoruz.

http://istanbulmatematik.net/blog/istanbul-ozel-ders/istanbul-matematik-ozel-ders/

ESENKENT MATEMATİK ÖZEL DERS – Özel Ders Almanın Yararları” için 2 yorum

  • 20 Eylül 2016 tarihinde, saat 11:09
    Permalink

    Hanifi Hocadan kesinlikle özel ders almalısınız.
    Daha önce birçok öğretmenden özel ders aldım ama Hanifi Hoca bir başka.
    Matematiği onunla sevdim diyebilirim.

  • Geri bildirim: Matematik Korkusuna Son

Yorumlar kapatıldı.